Dobre życie to dobre relacje

Dlaczego ważne jest, aby rozpoznawać i wyrażać swoje emocje i potrzeby na bieżąco.

Jesteśmy wielowymiarowymi istotami, które aby zachować równowagę, potrzebują zadbać o siebie na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym ale także duchowym. Każdego dnia wypełniamy nasze społeczne role najlepiej jak potrafimy: rolę matki, żony, córki, przyjaciółki, a także ojca męża, syna lub przyjaciela oraz pracownika lub przełożonego. 

Dlaczego warto zwrócić się do Coacha ?

Nasze życie to sinusoida zdarzeń, czasem jesteśmy na fali wznoszącej, kiedy to wszystko układa się po naszej myśli, mamy dobrą pracę, szczęśliwe życie rodzinne, zdrowe relacje z przyjaciółmi  i znajomymi i realizujemy z pasją swoje zainteresowania czy hobby.

 

„Porozumienie bez przemocy” Marshalla B. Rosenberga w edukacji

Kształcenie oraz nauczanie uczniów na każdym etapie edukacji jest potężnym wyzwaniem a rola nauczycieli w społeczeństwie nieoceniona. Z jednej strony kluczowa jest realizacja założeń programowych i wykazanie postępów w nauczaniu a z drugiej utrzymanie wysokiej motywacji uczniów i ich zaangażowania, co bezpośrednio przekłada się na efekty nauki. Dlatego też, aby sprostać tym wymogom, nauczyciele podejmują się wielu ról jednocześnie: osoby przekazującej wiedzę ale też mentora czy wychowawcy, rzadziej coacha.

Wiara w siebie i poczucie własnej wartości

Ponoć Henry Ford powiedział kiedyś „Jeśli myślisz, że ci się uda, to masz rację, jeśli myślisz, że ci się nie uda, to też masz rację”. To, co przez dłuższy czas utrzymujemy w swoim umyśle jest jak samospełniająca się przepowiednia. Im więcej o czymś myślimy, tym bardziej te myśli manifestują się w naszym życiu w postaci konkretnych wydarzeń. Tym bardziej jeśli jest to obraz nas samych.

Mieć w życiu cel – dlaczego to jest ważne ?

Czy cenimy swoje życie? Czy cenimy każdy dzień, jaki jest nam dany, tak jak byłby ostatnim dniem w naszym życiu? I co to w ogóle oznacza: cenić swoje życie? 

Dla mnie cenić życie to innymi słowy żyć świadomie, tak abym wieczorem mogła sobie bez problemu przypomnieć i podsumować czynności, które wykonywałam. Ale też wiedzieć, po co to robiłam. 

Kim jestem i dokąd zmierzam?

To pytanie każdy z nas zadał sobie w życiu przynajmniej raz. Szczególnie, na takich wczesnych etapach życia, jak wybór szkoły, kierunku studiów, zawodu, czy na późniejszych jak: zakładanie rodziny, poszukiwanie nowej pracy czy swojego powołania w życiu. Są to tak zwane „momenty przełomowe”, kiedy to zadajemy sobie to pytanie: kim tak naprawdę jestem, dokąd zmierzam i czego w życiu potrzebuję, aby czuć się szczęśliwym/szczęśliwą.

Zadanie pytanie to jedno. Ale czy potrafimy sobie na te pytania odpowiedzieć ? 

Dlaczego warto mieć coacha ?

Każdy z nas ma w życiu jakieś cele, potrzeby, pragnienia, które chciałby realizować. Marzymy o lepszej pracy, szczęśliwym związku, dostatnim życiu w zdrowiu i spokoju. Te cele są jak siła napędowa, która nakręca nas do działania. Pytanie, ile z nich faktycznie realizujemy a ile pozostaje w sferze marzeń. Z różnych powodów: bo nam się nie chce, bo nie wierzymy, że się uda, bo nie wiemy jak. Albo też z dnia na dzień odkładamy konkretne działania w czasie, bo wydaje nam się, iż mamy go nieograniczoną ilość.