Czym jest narzędzie rozwojowe Podróż Bohatera®

Narzędzie pierwotnie zaprojektowane zostało dla młodzieży z Wiosek dziecięcych SOS, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dziś stosowane przez Trenerów i Coachów do pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Podróż Bohatera® to kompleksowy pakiet narzędzi, zebranych w przemyślaną koncepcję gry planszowej, służącej do grupowej lub indywidualnej pracy rozwojowej w dowolnie wybranym obszarze życia i pracy. Jej głównym założeniem jest wsparcie graczy w wyznaczaniu i osiąganiu istotnych dla nich celów, przechodzeniu transformacji czy przy wprowadzaniu zmiany. Ideą gry jest też wzmocnienie w graczu poczucia mocy, sprawczości, odpowiedzialności za swoje decyzje oraz motywacji do działania.

Ilość graczy i czas trwania

Maksymalna ilość graczy to 12 osób zarówno w przypadku gry analogowej jak i w przypadku wersji elektronicznej. Narzędzie to stosuje się też z powodzeniem w coachingu indywidualnym z trenerem. 

Gra może być wykonana  na jednodniowym warsztacie lub też podzielona na kilka części zgodnie z naturalnymi etapami gry.

Forma

Gra dostępna jest zarówno w formie analogowej jako gra planszowa, a także w wersji elektronicznej do pracy zdalnej.

Zastosowanie

  • dla grup, zespołów realizujących wspólne cele, również dla kadry pedagogicznej, w tym doradców zawodowych, jako narzędzie podnoszące kwalifikacje i rozwijające kompetencje zawodowe; 
  • w formie warsztatów dla młodzieży ostatnich i przedostatnich klas szkoły średniej budujących świadomość tego, jaką ścieżką rozwojową młodzież chce podążać i jako przygotowanie do podjęcia jednej z ważniejszych decyzji w życiu o wyborze kierunku studiów / rozwoju zawodowego; oferowana forma pracy warsztatowej z młodzieżą może stanowić ciekawe uzupełnienie klasycznego programu nauczania oraz doradztwa zawodowego.

Szczegółowe korzyści z zastosowania narzędzia:

  • daje szansę na podróż w głąb siebie i zastanowienie się nad tym jakie są moje cele lub jak mogę wzmocnić swoje umiejętności czy kompetencje społeczne;
  • odkrycie swoich talentów, umiejętności, innych zasobów, jakie już posiadam;
  • odkrycie jakimi wartościami się w życiu kieruję, czyli co naprawdę jest dla mnie ważne;
  • przyjrzenie się swoim „demonom”, czyli co w życiu może powstrzymać mnie przed osiąganiem celów;
  • poznanie siebie i swoich dominujących cech osobowościowych pod kątem obranego celu;
  • możliwość pracy w grupie: interakcji, dyskusji oraz wymianę doświadczeń i uzyskanie wsparcia od grupy.
Podróż Bohatera

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest Coaching i jak pracuję z klientami,
Umów się na bezpłatną 60 minutową indywidualną sesję.

Certyfikowany trener gry Podróż Bohatera Sylwia Szmidt